محسن چاوشی

محسن چاوشی

زندگی شخصی محسن چاووشی

محسن چاوشی حسینی  متولد 8 مرداد 1358 از خرمشهر است. خواننده، آهنگساز، ترانه سرا و تنظیم کننده سبک پاپ و راک می‎باشد.

محسن چاوشی اصالتی کرد تبار دارد اما بخاطر شغل پدرش که کارمند شرکت نفت خرمشهر بود به خرمشهر مهاجرت کردند و محسن در آنجا متولد شد. او فرزند پنجم خانواده است و دو خواهر و سه برادر دارد. خانواده وی بعد از اشغال خرمشهر در زمان جنگ، به شهرهای کرمانشاه، مشهد و نهایتاً تهران مهاجرت کردند.

فعالیت هنری

تحصیلات دانشگاهی محسن چاووشی در رشته حسابداری بوده است و پس از اتمام دوره سربازی،فعالیت حرفه ای خود را در زمینه موسیقی در سال 1382 با آلبوم نفرین آغاز کرد و پس از اخذ مجوز در سال 1387 آلبوم یه شاخه نیلوفر را منتشر کرد.

محسن چاووشی خواننده و آهنگساز ترانه‌های فیلم سینمایی سنتوری ساختهٔ داریوش مهرجویی بود.

او دربارهٔ نحوهٔ ضبط صدایش برای آهنگ‌های فیلم سنتوری می‌گوید: «چاره‌ای جز این نداشتم که در خانه و در یکی از اتاق‌هایمان کار ضبط را انجام بدهم. به کمک مادرم یک پتو را با میخ به جلوی پنجره زدیم و دیوارها را هم با پتو پوشانیدم تا صدا نپیچد. مادرم از اتاق بیرون رفت و با یک پتو از بیرون، در اتاق را پوشاند. خودم هم از این طرف در، یک پتو آویزان کردم تا بتوانم در نهایت فضایی را در اختیار داشته باشم که در آن بشود وکال گرفت. بعد از همه این ماجراها، پتو را کشیدم روی سرم و در همان شرایط خواندم و همه وکال را ضبط کردم. از زیر پتو که بیرون آمدم، «علی سنتوری» به دنیا آمده بود. همان نسخه هم نهایی شد و پخش شد».

محسن چاوشی خواننده ترانه‌های سریال شهرزاد می‌باشد که فعالیت او در این سریال و تک آهنگ کجایی، محبوبیت و شهرت او را دو چندان کرد.


0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *